FINANČNÍ VÝSLEDKY ZA ROK 2016 (TZ)

Společnost dosáhla meziročního nárůstu obratu o 23 % V roce 2016 získala 20 nových významných firemních klientů, kteří tvořili 7 milionů obratu Výsledky naznačují, že roste zájem o kvalitní firemní jazykové vzdělávání

Praha, 22. února 2017 – Společnost James Cook Languages, přední poskytovatel jazykových služeb v ČR, zveřejnila své finanční výsledky za rok 2016. Společnost dosáhla obratu 140 milionů Kč, což v meziročním srovnání s rokem 2015 představuje 23% nárůst. Firma také získala 20 nových významných klientů, pro které je nyní výhradním partnerem v oblasti firemního jazykového vzdělávání. V průběhu roku 2016 zajišťovala jazykové služby pro celkem 410 klientů.

Nejzajímavější finanční, obchodní a HR ukazatele:

  • Obrat 140 milionů Kč, 23% meziroční růst
  • 20 nových významných firemních klientů
  • V roce 2016 společnost poskytovala své služby 410 klientům
  • Největší podíl na obratu představuje pravidelná firemní výuka jazyků (96 %)
  • Největší zájem je o anglický jazyk (74 %), dlouhodobě ale roste poptávka po výuce němčiny
  • V loňském roce společnost odučila 4 535 kurzů, o 29 % více než v předchozím roce
  • Společnosti se daří dlouhodobě držet téměř 50% úspěšnost ve výběrových řízeních
  • V průběhu roku 2016 zaměstnávala v průměru 650 aktivních lektorů, což je téměř o 25 % více lektorů než v předchozím roce. To vše za přísného dodržení standardu kvality, kdy náborem projde méně než 8 % všech uchazečů.
  • Většinu uchazečů tvořili rodilí mluvčí (77 %)

„Naše finanční výsledky za rok 2016 naznačují dva zásadní poznatky: Za prvé, roste zájem o jazykové vzdělávání ve firmách. Jazykový kurz je nezbytný kvůli edukaci zaměstnanců, ale představuje také žádaný benefit. Za druhé firmy stále častěji preferují zavedené poskytovatele jazykových služeb, kteří představují záruku kvality i ve smyslu péče o klienta a metodické podpory,“ říká Jakub Štefeček, spolumajitel a jednatel společnosti. „Dlouhodobě se snažíme nastavovat cenové podmínky na trhu tak, abychom byli schopni udržet kvalitu poskytovaných služeb a zajistit relevantní honoráře našim lektorům,“ dodává Jakub Štefeček.

O společnosti James Cook Languages

James Cook Languages, přední poskytovatel jazykových služeb v ČR, se od roku 1999 specializuje na firemní jazykové vzdělávání. Nabízí komplexní jazykové služby v rámci jednoho dodavatelského vztahu – firemní jazykové kurzy, odborné jazykové kurzy, otevřené jazykové kurzy, studium v zahraničí, překlady, tlumočení a intenzivní jazykové kurzy v České republice i na Slovensku. Ke svým zákazníkům přistupuje individuálně, přičemž detailně identifikuje jejich cíle a potřeby. Vyučuje angličtinu, němčinu, francouzštinu, ruštinu, španělštinu, italštinu, češtinu pro cizince a další – celkem více než 20 jazyků. Pracuje pro klienty z řad významných českých a mezinárodních společností.

Sledujte nás online:
www.jcl.cz
https://www.facebook.com/jcl.cz
https://www.youtube.com/user/jamescooklangs

Pro více informací kontaktujte:
PRAM Consulting
Jiří Kroulík, Account Manager
Mobil: + 420 734 428 603
E-mail: jiri.kroulik@pram.czThe website uses cookies to provide services, personalize ads and analyze traffic.

By selecting the following option, you agree to the use of cookies and the use of data about your behavior on the website to display targeted advertising.

You can turn off or edit personalization and targeted advertising at any time. The consent now granted is valid for 1 year.