FINANČNÍ VÝSLEDKY ZA ROK 2016 (TZ)

Společnost dosáhla meziročního nárůstu obratu o 23 % V roce 2016 získala 20 nových významných firemních klientů, kteří tvořili 7 milionů obratu Výsledky naznačují, že roste zájem o kvalitní firemní jazykové vzdělávání

Praha, 22. února 2017 – Společnost James Cook Languages, přední poskytovatel jazykových služeb v ČR, zveřejnila své finanční výsledky za rok 2016. Společnost dosáhla obratu 140 milionů Kč, což v meziročním srovnání s rokem 2015 představuje 23% nárůst. Firma také získala 20 nových významných klientů, pro které je nyní výhradním partnerem v oblasti firemního jazykového vzdělávání. V průběhu roku 2016 zajišťovala jazykové služby pro celkem 410 klientů.

Nejzajímavější finanční, obchodní a HR ukazatele:

  • Obrat 140 milionů Kč, 23% meziroční růst
  • 20 nových významných firemních klientů
  • V roce 2016 společnost poskytovala své služby 410 klientům
  • Největší podíl na obratu představuje pravidelná firemní výuka jazyků (96 %)
  • Největší zájem je o anglický jazyk (74 %), dlouhodobě ale roste poptávka po výuce němčiny
  • V loňském roce společnost odučila 4 535 kurzů, o 29 % více než v předchozím roce
  • Společnosti se daří dlouhodobě držet téměř 50% úspěšnost ve výběrových řízeních
  • V průběhu roku 2016 zaměstnávala v průměru 650 aktivních lektorů, což je téměř o 25 % více lektorů než v předchozím roce. To vše za přísného dodržení standardu kvality, kdy náborem projde méně než 8 % všech uchazečů.
  • Většinu uchazečů tvořili rodilí mluvčí (77 %)

„Naše finanční výsledky za rok 2016 naznačují dva zásadní poznatky: Za prvé, roste zájem o jazykové vzdělávání ve firmách. Jazykový kurz je nezbytný kvůli edukaci zaměstnanců, ale představuje také žádaný benefit. Za druhé firmy stále častěji preferují zavedené poskytovatele jazykových služeb, kteří představují záruku kvality i ve smyslu péče o klienta a metodické podpory,“ říká Jakub Štefeček, spolumajitel a jednatel společnosti. „Dlouhodobě se snažíme nastavovat cenové podmínky na trhu tak, abychom byli schopni udržet kvalitu poskytovaných služeb a zajistit relevantní honoráře našim lektorům,“ dodává Jakub Štefeček.

O společnosti James Cook Languages

James Cook Languages, přední poskytovatel jazykových služeb v ČR, se od roku 1999 specializuje na firemní jazykové vzdělávání. Nabízí komplexní jazykové služby v rámci jednoho dodavatelského vztahu – firemní jazykové kurzy, odborné jazykové kurzy, otevřené jazykové kurzy, studium v zahraničí, překlady, tlumočení a intenzivní jazykové kurzy v České republice i na Slovensku. Ke svým zákazníkům přistupuje individuálně, přičemž detailně identifikuje jejich cíle a potřeby. Vyučuje angličtinu, němčinu, francouzštinu, ruštinu, španělštinu, italštinu, češtinu pro cizince a další – celkem více než 20 jazyků. Pracuje pro klienty z řad významných českých a mezinárodních společností.

Sledujte nás online:
www.jcl.cz
https://www.facebook.com/jcl.cz
https://www.youtube.com/user/jamescooklangs

Pro více informací kontaktujte:
PRAM Consulting
Jiří Kroulík, Account Manager
Mobil: + 420 734 428 603
E-mail: jiri.kroulik@pram.cz