LektořiZ dobrých děláme ty nejlepší.

Pečlivě pro vás vybíráme zkušené a profesionální lektory. Ročně pro ně organizujeme přes 80 metodických workshopů a tréninků.

Lektoři

Chcete se stát součástí největší vzdělávací společnosti v ČR?

Věříte také v důležitost a opodstatnění celoživotního vzdělávání?

Tak to jste na správném místě! Klikněte na odkaz níže pro více informací.

Renomé

Jsme členy EDUA Group - největší vzdělávací společnosti v České republice.

Stabilita

U nás si můžete být jisti, že budete mít celoročně dostatek kurzů a tím i finanční stabilitu. 

Péče

Lektoři jsou nedílnou součástí našeho týmu!  Samozřejmostí je pro nás metodická podpora i prostor pro rozvoj. 

Ohodnocení

Dokážeme ohodnotit dobrou práci a loajalitu. Svůj honorář můžete sami pozitivně ovlivnit svou pílí a kvalitou práce. 

Péče o lektory

  • Intenzivní péče v průběhu celé spolupráce
  • Metodická podpora
  • Kvalitní zázemí pro lektorskou činnost
  • Lektorská hierarchie pro možnost kariérního růstu

Lektorská hierarchie

Každý nový lektor má svého mentora (senior lektor), který se mu věnuje a poskytuje mu podporu a pomoc.

Dostává tak pravidelně konkrétní zpětnou vazbu umožňující jeho metodický rozvoj. Mentor s lektorem absolvuje náslechy, metodicko-organizační schůzky, hodnotící rozhovory a dostává zpětnou vazbu z anket spokojenosti od studentů. Společně pak vytváří Individual Development Plan a pracují na jeho plnění.

Resource Centre

Lektoři u nás mají kvalitní zázemí pro přípravu lekcí.

K dispozici je plně vybavená knihovna s učebnicemi, časopisy, novinami, kopírkami, tiskárnami, počítači a Wi-Fi připojením. Vydáváme interní časopis Logbook s informacemi o společnosti a metodickými kapitolami.

Metodika

Naše metodika byla pečlivě vyvinuta na základě našich zkušeností s firemní jazykovou výukou. Obsahuje účinné prvky pro rychlý jazykový pokrok.

Pro koho je metoda určená?

Speciální vzdělávací metodika, která efektivně naučí jazyky zaneprázdněné lidi, kteří mohou věnovat výuce pouze omezený čas ze svého pracovního dne. Je vhodná pro studenty, kteří nemají příliš prostoru věnovat se samostudiu, přípravě a domácím úkolům.

Co tato metoda nabízí?

Každá naše odučená hodina se soustředí na studentovy konkrétní jazykové potřeby. Metoda učí lidi používat řeč v kontextu a efektivně odstraňuje bariéry, které při jejím použití přirozeně vznikají. Coach&Practise je neustále zdokonalovaná díky intenzivní spolupráci s našimi studenty.

Jak to funguje?

Prepare

Prvním krokem úspěšného kurzu je jazykový audit, v němž mapujeme studentovy znalosti a dovednosti, stejně jako zjišťujeme jeho individuální potřeby. Tak nejlépe víme, zda se u studenta soustředit na obchodní řeč, konverzaci, jistotu při telefonické komunikaci nebo jiný způsob použití jazyka. Podle toho studentovi vybereme lektora.


Coach

Styl výuky podle Coach&Practise úplně vypustil přednáškový způsob a vede studenty k tomu, aby si řeč osvojili. Toho efektivně docílíme pomocí vizualizace, sebeopravování a hledáním ideální formyporozumění.


Practise

Jazyk je reflex a nejlépe si jej osvojíme jeho používáním. Naši studenti v lekci aktivně hovoří až 80% času, a to vždy v cílovém jazyce. Hodiny na sebe logicky navazují, procvičování vede k zapamatování jazyka a motivuje naše studenty k jeho aktivnímu používání v jeho pracovním i soukromém životě.

Naši špičkoví vyškolení lektoři

Použitím metody Coach&Practise dokážeme velmi efektivně zlepšit úroveň jazyka každého studenta. Naše lektory vedou zkušení mentoři, kteří jim zpětnou vazbou umožňují další praktický rozvoj. Ročně pro ně organizujeme až 80 workshopů, které slouží k jejich tréninku a zdokonalení této efektivní metody.

Jak jsou spokojeni naši lektoři...

Fantastický profesní rozvoj

Tom Jowett
Senior Teacher

Více než tříletá práce pro JCL mi dala fantastickou příležitost se profesně rozvíjet. Po mých třech počátečních observacích (které mi výrazně pomohly a daly mi skvělou průpravu) jsem měl mnoho příležitostí učit pokročilejší a specializované kurzy, jako jsou například intenzivní kurzy a otevřené kurzy, také jsem se mohl dál rozvíjet sám profesionálně a jako učitel. Tato příležitost mi dala mnohem více, než kdybych se jednoduše věnoval pouze učení a ničemu jinému. Mám možnost účastnit se workshopů a rozvojových kurzů, které mi pomáhají postavit se k různým výzvám, od výuky letecké angličtiny až po prezentační dovednosti.

Osobní i profesionální přístup

Mark Sandecki
Teacher

V listopadu 2005, kdy jsem dokončoval svůj TEFL kurz , jsem viděl prezentaci učitele z JCL, která mě opravdu zaujala. Jsem hrdý, že jsem od té doby mohl mnohokrát učit zaměstnance v nejrůznějších firmách business nebo všeobecnou angličtinu a dokonce reprezentovat naši společnost prostřednictvím různých intenzivních kurzů, prezentací a konferencí. James Cook Languages nabízí mnohem víc než jen lekce k učení. Neustálý vývoj, trvající přátelství a osobní přístup jsou jen některé z výhod, které můžete očekávat od práce tady. 

Kvalitní tým a zázemí

Eva Flachowsky
Teacher

Na JCL se mi líbí, že se jedná o „učící se organizaci“. Jako firma se snaží nejen ustát v divokých vodách současného trhu, ale snaží se být napřed. Vyžaduje proto nejvyšší možnou kvalitu nejen v řadách užších spolupracovníků, ale u všech, kteří pro JCL učí, ať už jen pár hodin týdně. Věnuje se jim po metodické stránce, rozvíjí je a snaží se o všestrannou spokojenost: jak ze strany zákazníka, tak ze strany školy a v neposlední řadě ze strany samotné lektorky či samotného lektora.

Přátelský a otevřený přístup

Jana Křístková
Teacher

K James Cook Languages jsem se přidala v roce 2007, protože mi od samého začátku imponovala ze všech jazykových škol nejvíce a musím říct, že má očekávání nezklamala, naopak je v průběhu let v mnohém předčila. Vždy jsem se setkala jen s velmi přátelskými a otevřenými lidmi, jejichž trvale profesionální a zároveň lidský přístup ke každému jednotlivci považuji za neocenitelný. Jakákoli záležitost je vždy vyřešena rychle a efektivně bez jakýchkoli zádrhelů. Jako lektorka si velmi cením možnosti se neustále vzdělávat v rámci našich workshopů i šance se dále profesně rozvíjet a spolupracovat i na dalších projektech v rámci týmu. 

Podpora a pozitivní prostředí

Anna Wagnerová
Senior Teacher

Pro JCL pracuji již od roku 2006 a mohu říct, že to byla dobrá volba - zatím jsem byla vždy se vzájemnou spoluprací spokojená. Ze začátku mě nadchlo především zázemí pro lektory - v Resource Centru jsem si připadala skoro jako Alenka v říši (lektorských) divů, z workshopů jsem odcházela nabitá novými nápady. Zároveň si však velmi cením pozitivního a profesionálního přístupu celého týmu, který mi poskytl podporu vždy, když jsem potřebovala s něčím poradit. A nejen to – dostala jsem zde mnoho příležitostí k osobnímu rozvoji, ať už účast na testování nových studentů, vedení intenzivních kurzů, či spolupráce na tvorbě didaktických materiálů a i na dalších projektech. Nyní jako Senior Teacher doufám, že se mi podaří pokračovat v tradici a podobně pozitivně podpořit i další lektory.

Od běžných kurzů k VIP klientům

Carly Davidson
Teacher

Do JCL jsem nastoupila po vysoké škole a absolvování kurzu pro učitele ve Velké Británii. Věděla jsem, že budu potřebovat získat zkušenosti. Přihlásila jsem se na místo lektorky v JCL a zaslala svůj ukázkový plán lekce, životopis a absolvovala pohovor po Skypu. Byla jsem úspěšná a pozvaná na druhý pohovor v Praze, kde jsem předvedla svou ukázkovou lekci. Naštěstí nebyl výlet do Prahy zbytečný. Začala jsem tím, že jsem učila pravidelné kurzy, ale díky rozvojovému plánu jsem brzy přešla na výuku otevřených kurzů, intenzivních kurzů a VIP klientů. Pravidelně pomáhám s přípravou těchto kurzů a těším se na další rozvoj své kariéry a dovedností.

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies.

Následující volbou souhlasíte s využíváním cookies a použití údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy.

Personalizaci a cílenou reklamu si můžete kdykoliv vypnout nebo upravit. Nyní udělený souhlas je platný po dobu 1 roku.