LektořiZ dobrých děláme ty nejlepší.

Pečlivě pro vás vybíráme zkušené a profesionální lektory. Ročně pro ně organizujeme přes 200 metodických workshopů a tréninků.

Lektoři

Proč učit pro James Cook Languages

Našim lektorům nabízíme stabilní práci, kvalitní lektorské zázemí, výbornou péči, kontinuální vzdělávání a možnost kariérního růstu v přední firmě v oblasti výuky cizích jazyků.

Stabilita

Poskytujeme komfort celoročního zajištění dostatečného množství kurzů, finanční stabilitu a skvělé zázemí pro rozvoj lektorské kariéry.

Renomé

Jsme lídr v oblasti firemního jazykového vzdělávání a certifikovaný člen Asociace jazykových škol.

Motivační ohodnocení

Výši honoráře ovlivňuje kvalita odváděné práce, kvalifikace i délka a intenzita spolupráce.

Péče

U nás je lektor součástí týmu. Dostává od nás metodickou podporu a vytváříme skvělé podmínky pro přípravu na výuku.

Nábor a požadavky

Do našeho týmu nabíráme pouze kvalifikované lektory se zkušenostmi s výukou jazyků. S lektory během výběrového řízení provedem dva osobní pohovory, z nichž druhý je ukázková hodina s metodickým rozborem a následnou zpětnou vazbou.

U každého kandidáta ověřujeme splnění našich kvalifikačních požadavků.

Klíčovými požadavky jsou pro nás především:

  • Výborná teoretická i praktická znalost jazyka
  • Zkušenosti s výukou
  • Ukončené VŠ vzdělání, jazykové certifikáty
  • Spolehlivost a loajalita
  • Pozitivní a aktivní přístup, komunikativnost
  • Časová flexibilita

Péče o lektory

  • Intenzivní péče v průběhu celé spolupráce
  • Metodická podpora
  • Kvalitní zázemí pro lektorskou činnost
  • Lektorská hierarchie pro možnost kariérního růstu

Lektorská hierarchie

Každý nový lektor má svého mentora (Senior Teacher), který se mu věnuje a poskytuje mu podporu a pomoc.

Dostává tak pravidelně konkrétní zpětnou vazbu umožňující jeho metodický rozvoj. Mentor s lektorem absolvuje náslechy, metodicko-organizační schůzky, hodnotící rozhovory a dostává zpětnou vazbu z anket spokojenosti od studentů. Společně pak vytváří Individual Development Plan a pracují na jeho plnění.

JCL Resource Centre

Lektoři u nás mají kvalitní zázemí pro přípravu lekcí.

K dispozici je plně vybavená knihovna s učebnicemi, časopisy, novinami, kopírkami, tiskárnami, počítači a Wi-Fi připojením. Lektorům nabízíme zapůjčení audiopřehrávače či tabletu do výuky. Vydáváme interní časopis Logbook s informacemi o JCL a metodickými kapitolami.

Metodika

Naše metodika byla pečlivě vyvinuta na základě našich zkušeností s firemní jazykovou výukou. Obsahuje účinné prvky pro rychlý jazykový pokrok.

Pro koho je metoda určená?

Speciální vzdělávací metodika, která efektivně naučí jazyky zaneprázdněné lidi, kteří mohou věnovat výuce pouze omezený čas ze svého pracovního dne. Je vhodná pro studenty, kteří nemají příliš prostoru věnovat se samostudiu, přípravě a domácím úkolům.

Co tato metoda nabízí?

Každá naše odučená hodina se soustředí na účel komunikace studenta a jeho konkrétní jazykové potřeby. Metoda předevěším učí lidi používat řeč v kontextu, v kterém ji lidé potřebují využívat, a efektivně odstraňuje bariéry, které při jejím použití přirozeně vznikají. Coach&Practise je neustále zdokonalovaná díky intenzivní spolupráci s našimi studenty.

Jak to funguje?

Prepare

Nejdříve zformujeme způsob výuky podle potřeby studenta a to na základě jazykového auditu. Tak nejlépe víme, zda se u studenta soustředit na obchodní řeč, konverzaci, jistotu při telefonické komunikaci nebo jiný způsob použití jazyka. Podle toho studentovi vybereme lektora.


Coach

Styl výuky podle Coach&Practise úplně vypustil přednáškový způsob a vede studenty k tomu, aby si řeč osvojili. Toho efektivně docílíme pomocí vizualizace, sebeopravování a hledáním ideální formy porozumění.


Practise

Jazyk je reflex a nejlépe si jej osvojíme jeho používáním. Naši studenti v lekci aktivně hovoří až 80% času a to vždy v cílovém jazyce. Hodiny na sebe logicky navazují, procvičování vede k zapamatování jazyka a motivuje naše studenty k jeho aktivnímu používání v jeho pracovním i soukromém životě.

Naši špičkoví vyškolení lektoři

Použitím metody Coach&Practise dokážeme velmi efektivně zlepšit úroveň jazyka každého studenta. Naše lektory vedou zkušení mentoři, kteří jim zpětnou vazbou umožňují další praktický rozvoj. Ročně pro ně organizujeme až 200 workshopů, které slouží k jejich tréninku a zdokonalení této efektivní metody.

Jak jsou spokojeni naši lektoři...

Fantastický profesní rozvoj

Tom Jowett
Senior Teacher

Více než tříletá práce pro JCL mi dala fantastickou příležitost se profesně rozvíjet. Po mých třech počátečních observacích (které mi výrazně pomohly a daly mi skvělou průpravu) jsem měl mnoho příležitostí učit pokročilejší a specializované kurzy, jako jsou například intenzivní kurzy a otevřené kurzy, také jsem se mohl dál rozvíjet sám profesionálně a jako učitel. Tato příležitost mi dala mnohem více, než kdybych se jednoduše věnoval pouze učení a ničemu jinému. Mám možnost účastnit se workshopů a rozvojových kurzů, které mi pomáhají postavit se k různým výzvám, od výuky letecké angličtiny až po prezentační dovednosti.

Osobní i profesionální přístup

Mark Sandecki
Teacher

V listopadu 2005, kdy jsem dokončoval svůj TEFL kurz , jsem viděl prezentaci učitele z JCL, která mě opravdu zaujala. Jsem hrdý, že jsem od té doby mohl mnohokrát učit zaměstnance v nejrůznějších firmách business nebo všeobecnou angličtinu a dokonce reprezentovat naši společnost prostřednictvím různých intenzivních kurzů, prezentací a konferencí. James Cook Languages nabízí mnohem víc než jen lekce k učení. Neustálý vývoj, trvající přátelství a osobní přístup jsou jen některé z výhod, které můžete očekávat od práce tady. 

Kvalitní tým a zázemí

Eva Flachowsky
Teacher

Na JCL se mi líbí, že se jedná o „učící se organizaci“. Jako firma se snaží nejen ustát v divokých vodách současného trhu, ale snaží se být napřed. Vyžaduje proto nejvyšší možnou kvalitu nejen v řadách užších spolupracovníků, ale u všech, kteří pro JCL učí, ať už jen pár hodin týdně. Věnuje se jim po metodické stránce, rozvíjí je a snaží se o všestrannou spokojenost: jak ze strany zákazníka, tak ze strany školy a v neposlední řadě ze strany samotné lektorky či samotného lektora.

Přátelský a otevřený přístup

Jana Křístková
Teacher

K James Cook Languages jsem se přidala v roce 2007, protože mi od samého začátku imponovala ze všech jazykových škol nejvíce a musím říct, že má očekávání nezklamala, naopak je v průběhu let v mnohém předčila. Vždy jsem se setkala jen s velmi přátelskými a otevřenými lidmi, jejichž trvale profesionální a zároveň lidský přístup ke každému jednotlivci považuji za neocenitelný. Jakákoli záležitost je vždy vyřešena rychle a efektivně bez jakýchkoli zádrhelů. Jako lektorka si velmi cením možnosti se neustále vzdělávat v rámci našich workshopů i šance se dále profesně rozvíjet a spolupracovat i na dalších projektech v rámci týmu. 

Podpora a pozitivní prostředí

Anna Wagnerová
Senior Teacher

Pro JCL pracuji již od roku 2006 a mohu říct, že to byla dobrá volba - zatím jsem byla vždy se vzájemnou spoluprací spokojená. Ze začátku mě nadchlo především zázemí pro lektory - v Resource Centru jsem si připadala skoro jako Alenka v říši (lektorských) divů, z workshopů jsem odcházela nabitá novými nápady. Zároveň si však velmi cením pozitivního a profesionálního přístupu celého týmu, který mi poskytl podporu vždy, když jsem potřebovala s něčím poradit. A nejen to – dostala jsem zde mnoho příležitostí k osobnímu rozvoji, ať už účast na testování nových studentů, vedení intenzivních kurzů, či spolupráce na tvorbě didaktických materiálů a i na dalších projektech. Nyní jako Senior Teacher doufám, že se mi podaří pokračovat v tradici a podobně pozitivně podpořit i další lektory.

Od běžných kurzů k VIP klientům

Carly Davidson
Teacher

Do JCL jsem nastoupila po vysoké škole a absolvování kurzu pro učitele ve Velké Británii. Věděla jsem, že budu potřebovat získat zkušenosti. Přihlásila jsem se na místo lektorky v JCL a zaslala svůj ukázkový plán lekce, životopis a absolvovala pohovor po Skypu. Byla jsem úspěšná a pozvaná na druhý pohovor v Praze, kde jsem předvedla svou ukázkovou lekci. Naštěstí nebyl výlet do Prahy zbytečný. Začala jsem tím, že jsem učila pravidelné kurzy, ale díky rozvojovému plánu jsem brzy přešla na výuku otevřených kurzů, intenzivních kurzů a VIP klientů. Pravidelně pomáhám s přípravou těchto kurzů a těším se na další rozvoj své kariéry a dovedností.