Jazyková finta

Jazyková finta I: Jak na efektivní učení

Jak se namotivovat

Jen tak pro nic za nic?

Ne – efektivně!

Zjistíme, co definuje naše vnitřní nastavení k samotnému učení a zkusíme odhalit, jestli a proč máme či nemáme vlastně chuť učit se nové věci. Podíváme se na běžné motivace k učení se cizích jazyků a řekneme si, co jsou to autokoncepce a proč jsou pro naše vzdělávání tak podstatné.

Povíme si, jak často a jak dlouho se učit, abychom dokázali (pozitivně) vnímat posun vpřed. Probereme, co věda říká o způsobu učení a proč memorování není náš nejlepší přítel. Také se budeme věnovat méně zjevným, ale o to podstatnějším faktorům

ovlivňujícím naše učení.

Proč „Chci umět anglicky“

vlastně nefunguje?

Tipy & triky

Jak poznat efektivní cíl svého učení a proč „chci umět anglicky“ mezi ně úplně nepatří? Ukážeme si z jakých aspektů se dobře navolený vzdělávací cíl skládá a pochopíme, proč je tak důležité o svém učení mnohem více přemýšlet.

Samozřejmě zkrátka nepřijdou ani ti, kteří se těší na různé tipy a triky pro učení jako takové – podíváme se různorodé metody, které vám pomohou lépe vstřebávat slovní zásobu, gramatiku, psanou a mluvenou látku. Jednou z metod, kterou prozkoumáme je například používání mikropříběhů.

Jazyková finta II: Jak na technologie

Jak z „koukání“ na seriály udělat aktivní učení

Cloudové řešení pro vaše učení

Určitě to znáte – díváte se na váš oblíbený seriál v originále a máte pocit, že jste spojili příjemné s užitečným. Do určité míry se něco nového naučíte, ale dá se to dělat mnohem lépe a efektivněji. Tím tajemstvím je aktivní učení.

Pro mnoho studentů je překvapivé, že by mohli pomocí cloudu zefektivnit svoje učení, a přitom je to tak snadné! Ukážeme si, k čemu všemu se cloudová řešení hodí, jak těžké je ztratit úkol, který jsme si předtím nahráli online a jak mi může třeba můj kalendář pomoci se učit častěji a lépe.

Smartphone jako parťák

Vzdělávací appky

Chybí vám sparing partner pro komunikaci v cizím jazyce? Nejste si jistí svou výslovností? S tím vším vám může pomoci váš vlastní chytrý telefon a metody autodotazování a autodialogů. Také se podrobněji podíváme třeba na Google Translate a poznáme, že se hodí nejen k překládání.

Samozřejmě zkrátka nepřijdou ani ti, kteří se těší na různé tipy a triky pro učení jako takov – podíváme se různorodé metody, které vám pomohou lépe vstřebávat slovní zásobu, gramatiku, psanou a mluvenou látku. Jednou z metod, kterou prozkoumáme je například používání mikropříběhů.

Jazyková finta III: Jak se zbavit bloků

Proč talent není zas tak důležitý

Boření mýtů

Staré známé argumenty studentů, že se jim nedaří právě proto, že nemají „talent na jazyky“, už jsou pasé. Společně se přesvědčíme, že talent sice může hodně pomoci, ale je zde několik mnohem podstatnějších kritérií úspěchu.

Povíme si, proč nefunguje učení dle učebních stylů a jak je to s učením dle pravé a levé hemisféry mozku. Řekneme si, proč když se učíme mnoho hodin naráz je výsledek horší, než když učení rozložíme do kratších častějších úseků a také se podíváme na to, proč si lidé myslí, že inteligence se nedá ovlivnit.

Jak se zbavit bloků

Učení tak trochu jinak

Ukážeme si, jak bloky vznikají a co se pod nimi vlastně skrývá, co nám při jejich odstraňování pomůže, co všechno zvládneme sami a kde se už raději poradit s odborníkem. Blíže také prozkoumáme nejčastější bloky, které si s sebou neseme ze školství.

Samozřejmě zkrátka nepřijdou ani ti, kteří se těší na různé tipy a triky učení jako takového – podíváme se různorodé metody, které vám pomohou lépe vstřebávat slovní zásobu, gramatiku, psanou a mluvenou látku. Jednou z metod, kterou prozkoumáme je například používání mikropříběhů.

 Cenové podmínky

Finta I (2×60)

Finta III (2×60)

 • Motivace
 • Nastavení cílů
 • Metody učení
 • od 4 do 20 lidí
 • AJ, ČJ

  4 990 Kč

 • Práce s chybami
 • Strategie učení
 • Mýty o učení
 • Max. 8 lidí
 • AJ, ČJ

  5 490 Kč

Finta II (2×60)

Celodenní kurz (4×90)

 • Appky
 • Práce s cloudem
 • Audio a video

  4 990 Kč

 • Kombinace všech modulů
 • Sestavení vzdělávacího plánu
 • Restart vašeho učení

  14 990 Kč

Máte dotaz? Jsme tu pro Vás.

Kontaktní osoba

Pavla Elsnerová

Pavla Elsnerová

Product Coordinator

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies.

Následující volbou souhlasíte s využíváním cookies a použití údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy.

Personalizaci a cílenou reklamu si můžete kdykoliv vypnout nebo upravit. Nyní udělený souhlas je platný po dobu 1 roku.