PLÁNOVANÝ VSTUP NA POLSKÝ TRH – JARO 2017! (TZ)

Největší jazyková škola v zemi plánuje na jaře 2017 vstup na polský trh

Praha, 14. září 2016 – James Cook Languages, největší jazyková škola v Česku působící též na Slovensku, jejíž tržby by měly letos dosáhnout rekordních 130 milionů korun, chystá expanzi do Polska. Důvodů má hned několik: čtyřikrát větší trh, zastoupení centrál nadnárodních společností a především podobná úroveň znalosti cizích jazyků jako u nás. Přípravná fáze vyvrcholí koncem tohoto roku, na jaře 2017 chce začít na polském trhu již oficiálně působit.

Záměrem firmy je vybudovat ve Varšavě plnohodnotnou pobočku s místním personálním zastoupením, vlastními procesy, standardy a pravidly. Alternativou sice stále zůstává i možné převzetí některého z místních klíčových hráčů v oblasti jazykového vzdělávání, ale tato možnost je spíše nepravděpodobná. Brzy se rozběhne proces aktivního hledání vhodných prostor stejně jako náročný výběr zaměstnanců, kteří budou v polské pobočce působit.

JakubŠtefeček, spolumajitel James Cook Languages, k tomu dodává: “Pro Polsko jsme se po České Republice a Slovensku rozhodli zejména proto, že tam vidíme skutečně velký potenciál. A to jak z hlediska velikosti trhu, tak i proto, že zde sídlí centrály řady nadnárodních společností, které u nás vůbec nepůsobí.“

Společnost začala o expanzi uvažovat již začátkem roku 2015. Tehdy si zadala analýzu potenciálu několika desítek evropských zemí, které by pro vstup přicházely v úvahu. Posuzovalo se celkem osm kritérií. Z analýzy nakonec vyšly nejlépe tři země: Německo, Rakousko a již zmíněné Polsko, které vedení firmy vyhodnotilo jako nejperspektivnější.

James Cook Languages do něj plánuje vstoupit se stejnou strategií, jakou prosazuje v Česku – celoplošné působení se zaměřením na firemní jazykové vzdělávání. „Budeme však pečlivě zvažovat i kurzy pro veřejnost, protože v Polsku tvoří až 60 procent jazykového trhu,“ doplňuje Štefeček.

Do pěti let firma na polském trhu očekává obrat 10-20 milionů korun, do deseti by se pak chtěla stát lídrem (stejně jako v Česku) tamního trhu s obratem v řádu desítek až stovek milionů. Podle dostupných informací zatím žádný z jejích konkurentů z Čech na tento trh, na kterém působí až 95 procent lokálních hráčů, nevstoupil.

KONEC

James Cook Languages

Lídr na trhu firemního jazykového vzdělávání. Roční obrat 110 milionů korun, 50 zaměstnanců, přes 670 lektorů, 8 000 studentů, 20 jazyků. Společnost je známá svými precizními procesy a kvalitní metodikou. Mezi její klienty patří výhradně komerční společnosti, např. T-Mobile, DHL, Socialbakers, RWE nebo Accenture. V roce 1999 ji založili Jakub Štefeček a Ondřej Kuchař. Od té doby nabízí také jazykové kurzy, překlady a tlumočení či jazykové pobyty v Česku i v zahraničí. Název je kombinací jejich jmen (James=Jakub, Cook=Kuchař). Více na www.jcl.cz.

Kontaktpromédia:

PavelŠafránek
PRConsultant
mobil: +420 606721872
e-mail: ps@pavelsafranek.cz