Firemní výuka

Koncepce vzdělávání

Prvním krokem v přípravě spolupráce je zjištění vašich cílů a očekávání. Z nich vychází celkový návrh koncepce jazykového vzdělávání.

 • Více než 20 let se zaměřujeme na firemní výuku
 • Sdílíme své zkušenosti
 • Konzultujeme se zákazníky vzdělávací systém
 • Doporučujeme nejefektivnější způsob výuky dle individuálních potřeb

Dle cílů společnosti nastavujeme:

 • Pravidla výuky
 • Parametry kurzů
 • Způsob sledování efektivity a spokojenosti
 • Formu administrativního zajištění

Zaměření kurzů

Respektujeme zadání HR a managementu vaší společnosti a individuálně analyzujeme potřeby každého studenta.

Jazykový audit
Parametry výuky
Výběr lektora
Zahájení výuky

Jazykový audit

adaptivní jazykový test a osobní pohovor s každým studentem

Parametry výuky

požadavky dané HR, studenty a jejich manažery

Výběr lektora

dle zaměření kurzu, úrovně a dalších preferencí studenta

Zahájení výuky

osobní předání kurzu lektorovi, příprava studijního plánu

Kontrola kvality a spokojenosti

Sledujeme spokojenost studentů s kurzem, kontrolujeme kvalitu výuky a pracujeme na rozvoji našich lektorů. Výstupy vám reportujeme a zpětnou vazbu předáváme lektorům v rámci jejich hodnoticích rozhovorů.

 • Telefonické/e-mailové ověření spokojenosti po třech lekcích
 • 2× ročně elektronická anketa spokojenosti
 • Více než 345 metodických náslechů za rok
 • Osobní rozbor lekce, předání zpětné vazby a práce s rozvojovým plánem lektora

Efektivita výuky

Pokrok studentů hodnotíme unikátní metodou:

SCOPE (System of Complex and Objective Progress Evaluation)

 • Jazykový pokrok = klíč k motivaci
 • Pravidelně měříme a reportujeme progres našich studentů
 • Znalosti hodnotíme dle Společného evropského referenčního rámce
 • Výstupy z hodnocení sledujeme online v systému Schoolpartner

Vstupní audit

Průběžné testování

Výstupní testování

Další studium

Počáteční úroveň

Studium dle kompetečního modelu

Cílová úroveň

Výuka online

Kurzy online jsou plnohodnotnou alternativou k prezenční výuce. S online výukou máme bohaté zkušenosti a vyvinuli jsme unikátní a efektivní systém pro interaktivní výuku – komunikační platformu podle výběru klienta kombinujeme se sdíleným pracovním prostorem v Google Slides.


Jak probíhá online lekce?

Lektor se připojí do vámi požadované platformy, přes kterou vede videohovor a primárně komunikuje se studenty. Jsme flexibilní a dokážeme se přizpůsobit nástrojům, které používáte. Nejvíc zkušeností máme s platformami Google Meet, Skype, Microsoft Teams a Zoom.

Kromě komunikační platformy lektor používá:

 • Připravenou prezentaci, která drží strukturu lekce
 • Chatovací nástroj pro opravu chyb a novou slovní zásobu
 • Sdílení obrazovky pro sdílení materiálů, videí a obrázků
 • Aplikace pro mobilní telefon – např. Quizlet, pro studium frází a slovní zásoby

Výhody online kurzu

 • Online výuka věrně simuluje jeden z nejčastějších způsobů využití cizího jazyka ve firemním prostředí
 • Nejste vázáni na konkrétní místo, nezabírají zasedací místnosti
 • Lektor dokáže flexibilněji nabízet alternativní termíny setkání
 • Možnost náhrady zmeškaných lekcí
 • Lze kombinovat s prezenční výukou

Přehledná a bezchybná administrativa

Komplexní informační systém Schoolpartner

Systém jsme vyvinuli přímo pro potřeby firemního jazykového vzdělávání – je tak maximálně přehledný, jednoduchý, intuitivní a obsahuje všechny potřebné výstupy.

Přihlásit se

Kdo už s námi spolupracuje

O jazykovou výuku našich zaměstnanců je u JCL vždy perfektně postaráno. Profesionalita, rychlost zajištění a individuální přístup ke každému studentovi je samozřejmostí. Nemůžeme opomenout i administrativní podporu a kooperaci při nastavování spolupráce. Lidský přístup spojený s profesionalitou je výborná kombinace.

Markéta Lebedová
Recruitment Specialist

innogy

S JCL spolupracujeme již několik let, zajišťují nám jak skupinovou tak individuální jazykovou výuku. Vzhledem ke zvýšenému důrazu na bezpečnost v naší společnosti velmi oceňujeme stabilní lektorský tým, který je pro nás pečlivě vybírán. Učitelé JCL jsou velmi profesionální a dokáží se přizpůsobit multikulturnímu charakteru firmy. S veškerou administrativní podporou spojenou s výukou mi pomáhá JCL koordinátor a také spolupráce s vedením JCL je bezproblémová. Komunikace je rychlá, nastavení jazykového vzdělávání je přesně dle našich požadavků a potřeb.

Blanka Voříšková
Learning and Development Specialist

Radio Free Europe

Adastra je velmi ambiciózní v požadavcích jazykového vzdělávání, a tak to není pro naše dodavatele jazykového vzdělávání vždy snadné. James Cook Languages reaguje více jak 11let na naše specifické požadavky s trpělivostí a profesionalitou. Po celou dobu spolupráce vnímáme a oceňujeme JCL jako partnera, kterému záleží na kvalitě lektorů a rozvoji podpůrných systémů pro efektivní sledování parametrů výuky a vyúčtování služeb. Nezanedbatelným plusem je také podpora v oblasti doplňkových aktivit (namátkou například skvělý workshop „Jazykový pokrok – trendy & inovace“ pod vedením Šimona Steffala).

Petra Jetlebová
HR Assistant

Adastra

S jazykovými kurzy od JCL jsme nadmíru spokojeni. Komunikace s JCL je rychlá, nastavení spolupráce je přesně dle našich požadavků a potřeb. Kurzy učí kvalifikovaní a profesionální lektoři, a tak se můžeme spolehnout, že i nejvyšší management bude spokojen.

Eva Rademacherová
HR Assistant and Office Manager

HBO

JCL pro nás zajistilo kompletní servis kolem realizace jazykového vzdělávání, umožnilo nám zefektivnit výběr studentů do skupinek a zbavit se administrativní zátěže. Zároveň mám díky přístupu do c.Portu v každém okamžiku vše pod kontrolou. Reference na jejich lektory jsou skvělé, já musím ocenit i jejich flexibilitu a schopnost přizpůsobit se všem cílovým skupinám, dokonce i našim manažerům na cestách. Pokud chcete jazykové vzdělávání dělat opravdu profesionálně, JCL je tou správnou volbou.

Michaela Ema Beitlová
Learning & Development Specialist

Globus

Jazykové vzdělání je ve spol. Kapsch velmi oblíbeným a využívaným benefitem. Naši zaměstnanci mají možnost volit si individuální výuku, pobytové kurzy či navštěvovat specializované kurzy. Se zajištěním profesionální a kvalitní výuky nám již osmým rokem pomáhá JCL, a to k velké spokojenosti našich zaměstnanců. Za HR musím rozhodně ocenit vstřícnou a spolehlivou spolupráci, vždy dostatek informací a flexibilitu při hledání optimálního řešení pro požadavky našich zaměstnanců. Spolupráci s JCL mohu tedy vřele doporučit.

Lucie Matějíčná
HR Manager

Kapsch

Společnost James Cook Languages jsme si zvolili na základě výběrového řízení. Z pohledu HR oddělení si ceníme zejména proaktivní a profesionální zákaznické podpory, flexibility při zajištění našich požadavků a možnosti konzultovat naše potřeby.

Z pohledu studentů je to pak velká spokojenost s průběhem výuky, která se opakovaně potvrzuje ve výstupech z ankety spokojenosti. V případě dílčích podnětů pak je jazyková škola schopna bezodkladně pracovat se zpětnou vazbou z naší strany. Jsme rádi, že spolupracujeme s firmou, která je leaderem ve svém oboru a poskytuje kvalitní služby.

Veronika Musilová
HR Manager

NEWTON Media, a. s.

Jazykovou školu James Cook Languages mohu vřele jen doporučit. Jejich služeb využíváme v rámci jazykového vzdělávání našich zaměstnanců a kvalita služeb je na velmi profesionální úrovni. Velké poděkování patří rovněž naší jazykové koordinátorce, která nám je vždy plně k dispozici, a vždy se snaží
maximálně vyhovět našim požadavkům. Velmi oceňuji i proaktivní přístup, který poskytují studentům formou T-ROOM či jazyková okénka – obojí se nám velmi osvědčilo a zaměstnanci si těchto „nadstandardů“ velmi váží. Pokud zvažujete možnosti individuálního či firemního vzdělávání, toto je ta nejlepší volba.

Lucie Paterová
HR Specialist

Lipa Learning

Jsme tu pro vás

Kontaktujte nás:

Kontaktní osoba

Martin Valenta

Martin Valenta

Head of Sales