S PŘÍLIVEM CIZINCŮ ROSTE POPTÁVKA PO VÝUCE ČEŠTINY (EKONOM, 12.7.2018)

Škola James Cook Languages, která zajišťuje výuku českého jazyka i pro zaměstnance DHL Information Services, loni uspořádala 320 kurzů češtiny, zatímco před pěti lety jich byla polovina. "Nejžádanější je stále angličtina, která tvoří asi 75 procent našich kurzů. Druhá s 12 procenty je němčina a třetí je právě čeština. Ta se učí zhruba v sedmi procentech kurzů," říká obchodní ředitel jazykové školy Martin Borl.

V jedné z prosklených zasedacích místností v sídle firmy DHL Information Services na pražském Chodově sedí Ind, Kosovan a Rumun a učí se česky. Právě procvičují skloňování podstatných jmen a bedlivě studují inzerát poptávající automechaniky. "Jaký je nominativ toho slova?" ptá se vyučující. "Automechanik?" zkouší to nejistě jeden ze studentů. "Správně," chválí lektorka. "A jak se říká tomu letáku?" "Inzerace?" odhaduje další.

...

Celý článek najdete zde: https://ekonom.ihned.cz/c1-66190180-priliv-cizincu-zveda-poptavku-po-kurzech-cestiny-lektoru-je-ale-malo

nebo v tištěném vydání časopisu EKONOM.Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies.

Následující volbou souhlasíte s využíváním cookies a použití údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy.

Personalizaci a cílenou reklamu si můžete kdykoliv vypnout nebo upravit. Nyní udělený souhlas je platný po dobu 1 roku.