Proč s námi

Našim lektorům nabízíme:

 • Množství kurzů během celého roku
 • Perspektivu dlouhodobé spolupráce
 • Sestavení rozvrhu dle vlastních představ
 • Tištěnou a digitální knihovnu
 • Zázemí pro přípravu hodin 
 • Roční finanční bonus
 • MultiSport kartu
 • Proplácení jízdného
 • Úvodní metodické tréninky
 • Více než 80 rozvojových workshopů ročně
 • Zkušeného mentora
 • Zdarma účast na lektorských konferencích
 • Skvělé akce v práci i mimo ni
 • Slevu až 100% na vzdělávací kurzy

RENOMÉ

Budete pracovat pro EDUA Group - největší vzdělávací společnost v České republice, která zastřešuje dvě jazykové školy: James Cook Languages a Jipku. Jsme certifikovaným členem Asociace jazykových škol ČR.

STABILITA

U nás si můžete být jisti, že budete mít celoročně dostatek kurzů a tím i finanční stabilitu. Většina kurzů probíhá dlouhodobě, a to i po dobu několika let.

PÉČE

Lektoři jsou nedílnou součástí našeho týmu!  Samozřejmostí je pro nás metodická podpora i prostor pro rozvoj. Postaráme se o veškeré organizační záležitosti a poskytneme vám zázemí pro přípravu hodin.

OHODNOCENÍ

Dokážeme ohodnotit dobrou práci a loajalitu. Svůj honorář můžete sami pozitivně ovlivnit svou pílí a kvalitou práce. 

Zázemí nejen pro přípravu lekcí

Sídlíme v příjemných prostorách přímo v srdci pražského Karlína s výhledem na jeho dominantu, kostel sv. Cyrila a Metoděje. V okolí je nespočet skvělých restaurací a obchodů, často i farmářské trhy.

Lektoři u nás mají své vlastní prostory se skvěle vybavenou knihovnou (dostupnou i online) s učebnicemi a časopisy. K dispozici jsou tu také tiskárny, počítače, laminovačka a samozřejmostí je i wifi připojení. Všechny naše učebny jsou vybaveny notebooky, projektory a tabulemi. V Praze máme i další pobočky, kde si můžete zdarma vytisknout či okopírovat materiály k výuce. Měsíčně nám vychází také interní časopis Logbook, kde jsou novinky z interního týmu, zábavné rozhovory a tipy do výuky.

Skvělé a vybavené zázemí pro lektory máme i v Brně. Připravovat se na lekce můžete v centru města na Jakubském náměstí.

Adaptační proces

Úvodní schůzka

Začínáme

Senior lektor

Drink s novými lektory

Tréninky pro nové lektory

Zpětná vazba od studentů

Náslechy

Coffee meeting

Další rozvoj

Řekneme vám více o nás a zodpovíme jakékoliv vaše dotazy. Podepíšeme spolu smlouvu.

Společně s koordinátory sestavíte svůj rozvrh a začnete učit.

Seznámíte se se svým mentorem - senior lektorem a uvidíte ho učit.

Pravidelně za 1-2 měsíce zveme všechny naše nové lektory a tým senior lektorů společně na drink, aby se lépe poznali.

Během vašeho prvního měsíce se zúčastníte několika základních tréninků, které vám pomohou rozvíjet vaše lektorské schopnosti a poznat další lektory.

Všechnu zpětnou vazbu od studentů vám předáme, abychom vám pomohli rozvíjet vaše lektorské schopnosti.

Váš senior lektor se půjde podívat na některé z vašich lekcí, aby vám mohl dát objektivní zpětnou vazbu a pomoci vám se zlepšovat.

Někdo z našeho týmu vás pozve na neformální setkání u kávy, kde nám budete moci dát zpětnou vazbu a zeptat se na cokoliv, co ještě nevíte.

Po celý rok se můžete rozvíjet na našich pátečních trénincích a workshopech, každoročně pak na naší konferenci. 

Metodická podpora

Vyučujeme podle naší vlastní metodiky Coach&Practise, díky které bude vaše práce u nás ještě snazší! Pro své lektory jsme navíc sepsali i metodickou knihu, která je skvělým pomocníkem při plánování lekcí. O lektory se starají jak interní metodici, tak i tým senior lektorů. Máme pro vás připravenou sérii zajímavých a přínosných vstupních tréninků a rozvojových workshopů.

Ohodnocení a benefity

Lektoři s plným rozvrhem mají nárok na proplácení nákladů spojených s cestováním. Pokud s námi navíc spolupracují minimálně po dobu jednoho školního roku, jsou odměňováni finančním bonusem. Součástí programu lektorského rozvoje je i možnost účastnit se jazykového nebo profesního kurzu, a to úplně zdarma nebo s výraznou slevou.

Metodika

Koho učíme

Díky naší vlastní metodice Coach&Practise dokážeme efektivně naučit jazyky zaneprázdněné lidi, kteří mohou věnovat výuce pouze omezený čas ze svého pracovního dne. Je vhodná pro studenty, kteří nemají příliš prostoru věnovat se samostudiu, přípravě a domácím úkolům.

Náš cíl

Každá naše odučená hodina se soustředí na studentovy konkrétní jazykové potřeby. Metoda učí lidi používat řeč v kontextu a efektivně odstraňuje bariéry, které při jejím použití přirozeně vznikají. 

Jak to funguje

Prvním krokem úspěšného kurzu je jazykový audit, v němž mapujeme studentovy znalosti a dovednosti, stejně jako zjišťujeme jeho individuální potřeby. Styl výuky dle Coach&Practise úplně vypustil přednáškový způsob a vede studenty k tomu, aby si řeč osvojili. Jazyk je reflex a nejlépe si jej osvojíme jeho používáním. Naši studenti v lekci aktivně hovoří až 80 % času, a to vždy v cílovém jazyce.

Jak jsou spokojeni naši lektoři?

Benjamin Ryšavý

Lektor

Těší mě, že mohu přes JCL učit v různých firmách po Praze. Nemuset sedět 8 hodin, 5 dnů v týdnu na jednom místě; moci cestovat po městě na krásná místa; být do velké míry pánem svého času; nemuset dělat věci tak, jak si někdo jiný myslí, že bych je měl dělat, ale tak, jak to považuju za nejvhodnější pro svoje studenty (samozřejmě po diskuzi s nimi) - to jsou hlavní výhody práce pro JCL. Během doby, co pro JCL učím (od roku 2014), jsem měl možnost poznat množství skvělých studentů, díky nimž je tato práce pro mě skutečnou radostí. Také jsem vděčný za možnost nahlédnout do práce různých firem, týmů i jednotlivců. Dělá mi radost, že jim díky rozvoji jejich jazykových dovedností můžu pomáhat pracovat lépe a cítit se v profesní komunikaci sebevědoměji.

Tanner Le Tourneau

Senior lektor

Na JCL je hned několik skvělých věcí. Pro mě je to každopádně skutečnost, že se můžu jako lektor rozvíjet a zapojovat do různých projektů. Pokud tomu jste schopni věnovat čas, vyjádřit zájem a odvést dobrou práci, můžete se posouvat dál a v různých oblastech- ať už jako Key Teacher a metodik, jako editor Logbooku nebo jako organizátor lektorských akcí, možností je dost. Dalším skvělým atributem JCL jsou lidé, kteří tam pracují. Udělají maximum, aby vám pomohli, ať už potřebujete cokoli od výběru učebnice až po práci se studenty v náročnějším kurzu!