UČENÍ MIMO UČEBNY

V souvislosti s inovací a osvěžením rutiny se v poslední době často objevuje motto „get out of the building“. Naše metodické oddělení se myšlenkou nechalo inspirovat a vyhlásilo květen a červen měsíci učení mimo učebny!

Jedním z pilířů naší metodiky je procvičování látky v reálném kontextu, ve kterém studenti jazyk v životě používají. I proto je vedeme k tomu, aby procvičovali jazykové dovednosti svých studentů v autentickém prostředí spíše než ve sterilních učebnách či zasedačkách. Motivací pro ně může být jednak řada pedagogických výhod této praxe (studenti si například při spojení se zážitkem či kinestetickou aktivitu látku lépe zapamatují), jednak nyní nově soutěž o nejlepší hodinu z lekce mimo učebnu, která letos v květnu a červnu poprvé proběhla.

 

O soutěž byl velký zájem, obdrželi jsme více než 50 fotografií, z nichž autoři tří nejlepší obdrželi ceny v hodnotě 3000 korun. Zájem nebyl pouze o soutěž jako takovou, ale rovněž o „doprovodný program“. Abychom lektory nehodili jen tak do vody, připravili jsme pro ně v průběhu května sedm workshopů, kde se mohli dozvědět, jaké možnosti se mimo učebny nachází a jak s hodinou mimo učebnu nakládat v rámci plánu kurzu. Část workshopu se pochopitelně odehrávala mimo učebnu!

 

Za měsíc jsme proškolili přibližně 40–50 lektorů v Praze a Brně,“ říká k tomu jeden z trenérů. A jaké jsou ohlasy lektorů samotných? „Workshop byl velmi užitečný a načerpala jsem inspiraci. Mám studenty, u kterých hodiny mimo učebnu určitě využiji.“

 

 

Učíme mimo učebny! Hodina s Jakubem  Učíme mimo učebny! Hodina s JenWebové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies.

Následující volbou souhlasíte s využíváním cookies a použití údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy.

Personalizaci a cílenou reklamu si můžete kdykoliv vypnout nebo upravit. Nyní udělený souhlas je platný po dobu 1 roku.