UČENÍ MIMO UČEBNY

V souvislosti s inovací a osvěžením rutiny se v poslední době často objevuje motto „get out of the building“. Naše metodické oddělení se myšlenkou nechalo inspirovat a vyhlásilo květen a červen měsíci učení mimo učebny!

Naši lektoři jsou vybízeni k tomu, aby procvičovali jazykové dovednosti svých studentů v autentickém prostředí spíše než ve sterilních učebnách či zasedačkách. Motivací pro ně může být jednak řada pedagogických výhod této praxe (studenti si například při spojení se zážitkem či kinestetickou aktivitu látku lépe zapamatují), jednak soutěž o nejlepší hodinu z lekce mimo učebnu, která v těchto měsících probíhá.

 

Abychom lektory nehodili jen tak do vody, připravili jsme pro ně v průběhu měsíce května sedm workshopů, kde se dozví, jaké možnosti se mimo učebny nachází a jak s hodinou mimo učebnu nakládat v rámci plánu kurzu. Část workshopu se pochopitelně odehrává mimo učebnu!

„Za měsíc plánujeme proškolit přibližně 40–50 lektorů v Praze a Brně,“ říká k tomu jeden z trenérů. A jaké jsou ohlasy lektorů samotných? „Workshop byl velmi užitečný a načerpala jsem inspiraci. Mám studenty, u kterých hodiny mimo učebnu určitě využiji.“

Učíme mimo učebny! Hodina s Jakubem  Učíme mimo učebny! Hodina s JenThe website uses cookies to provide services, personalize ads and analyze traffic.

By selecting the following option, you agree to the use of cookies and the use of data about your behavior on the website to display targeted advertising.

You can turn off or edit personalization and targeted advertising at any time. The consent now granted is valid for 1 year.