BUSINESS SPOTLIGHT - PŘEDPLATNÉ SE SLEVOU 20 %

Pro naše klienty a studenty máme speciální nabídku - předplatné časopisu Business Spotlight se slevou 20 %! Tento dvouměsíčník od vydavatelství Economia, a.s. je určený všem, kdo potřebují obchodní angličtinu ve své profesi. Poskytuje jazykové vybavení pro komunikaci v nejrozmanitějších situacích. Věnuje se interkulturní komunikaci, manažerským dovednostem, e-businessu a kariérním postupům. 

  Chci objednat>>  


Business Spotlight není učebnice, a přesto se v něm mnohé naučíte. Business Spotlight není tradiční časopis, a přesto se v něm dozvíte spousty novinek a informací.

 

Výukový aspekt časopisu nabízí především jeho Language Section s články zaměřenými na gramatiku, finanční angličtinu, rozšiřování slovní zásoby, porozumění textu, psanou podobu jazyka, atd. V posledním čísle jsme kupříkladu v sekci „Writing“ přinesli článek Confusing word pairs, kde si čtenáři procvičí lehce zaměnitelné výrazy, jež jsou často matoucí i pro rodilé mluvčí.

 

Cover story každého čísla neotřelým způsobem zpracovává nějaké veskrze aktuální téma. V tomto roce to byla úvaha o pravdomluvnosti v provesním životě Lying is good (BS 01/2018) či rozbor bezobsažného obchodního žargonu v článku From „inboxing“ to „thought showers“ (BS 02/2018).

 

Rubrika Global Business si v posledním článku nazvaném Escaping the madams posvítila na problémy, kterým v životě čelí sexuální pracovnice v indické Kalkatě. Reportáž informuje o tom, jak jejich osobní nezávislost v posledních letech stoupá díky iniciativě soukromé a bývalými sexuálními pracovnicemi vedené Usha bank.

 

V každém čísle BS zařazujeme rubriku Intercultural Communication, která se soustřeďuje vždy na jednu zemi a přináší stručný přehled její historie, popis současné situace a národních specifik, jež mohou být případně překvapivá pro cizince, kteří zde dlouhodobě žijí a pracují. Poslední dva státy, které jsme takto představili, byly Rusko a Rakousko.

 

Business Spotlight pravidelně přináší i další pravidelné rubriky, jako například Business Skills, Technology, Language Test, Viewpoint, Work & Relax a další. Všechny představují nejaktuálnější témata zpracovaná v moderní angličtině, s přehledy slovní zásoby a gramatiky.

  Chci objednat>>