RŮST OBRATU O VÍCE NEŽ 17 PROCENT A EKONOMICKÉ VÝSLEDKY ZA ROK 2018 (TZ)

Jazyková škola James Cook Languages má za sebou z pohledu růstu úspěšný rok 2018. Dokázala navýšit obrat oproti roku 2017 o víc než 17 procent. K novým významným klientům patří například i Alza CZ/SK.

„Upevnili jsme naše postavení lídra na trhu s firemním jazykovým vzděláváním. Pozitivně se projevuje i to, že jsme se po změně vlastníka stali součástí skupiny EDUA Group. Jsme z hlediska vývoje obratu společnosti optimisty i pro letošní rok,“ říká obchodní ředitel jazykové školy James Cook Languages Tomáš Obadal s tím, že loni dosáhl obrat James Cook Languages 190,5 mil. Kč v porovnání se 162,5 mil. Kč v roce 2017. „98 procent loňského obratu tvoří pravidelné firemní kurzy. Velmi výrazně se ale zvyšuje počet zákazníků, kteří chtějí výuku zaměřit na odborné dovednosti. V roce 2018 jsme realizovali přes 200 celodenních tematicky zaměřených školení,“ doplňuje Tomáš Obadal.

„James Cook Languages je profesionální jazyková agentura, která poskytuje velmi kvalitní odborný vzdělávací servis pro firmy. Chceme služby pro naše klienty posouvat ještě dál, zájem o jazykové kurzy je pro nás důkazem, že jdeme správnou cestou,“ říká jednatel vzdělávací skupiny EDUA Group Vladimír Schmalz.

Jazykové škole James Cook Languages se i v roce 2018 dařilo získávat nové klienty.  „Díky novému byznysu jsme zvýšili  obrat o cca 6%, dalších 9% pak tvoří nárůst poptávky u stávajících zákazníků. Jednou z nejzajímavějších firem, které máme nyní v klientském portfoliu, je Alza CZ/SK,“ uvádí Tomáš Obadal. Mezi klienty největšího poskytovatele firemního vzdělávání v České republice nově mj. patří společnosti Verizon, Škoda Transportation, Sportisimo či Mylan. Celkem měla ke konci roku 2018 jazyková škola James Cook Languages 445 klientů a v současnosti disponuje 980 profesionálními lektory, kteří vyučují 29 jazyků.

Vedení James Cook Languages očekává pozitivní vývoj společnosti i letos. Přesto se nyní musí vypořádat s několika výzvami. Jednou z nich je neustálý růst mzdových nákladů u lektorů, respektive jejich odliv do finančně zajímavějších odvětví, další je například i hrozící brexit. I když mohou díky rozhodnutí českých poslanců do konce roku 2020 Britové požívat výhod občanů členských zemí EU, je možný odchod Velké Británie z Unie pro rodilé mluvčí, kteří učí v České republice, rizikový. Když nebudou občany členské země Evropské unie, budou muset počítat s větší administrativní zátěží pro život v České republice.

„Je pro nás klíčové udržet vysokou kvalitu výuky a poskytovaných služeb. Obecně stále více lektorů buď mění zaměstnání, nebo opouští naši zemi a míří do okolních států. Podstatným důvodem jsou zdejší nízké hodinové sazby pro lektory, které je třeba zvyšovat. Abychom si udrželi kvalitní lektory, nevyhneme se nezbytnému navýšení cen u zákazníků. Naštěstí mají naši klienti pro tuto situaci pochopení a my jsme rádi, že se nám daří s nimi udržovat dlouhodobou spolupráci. To je v našem oboru velmi důležité,“ říká výkonný ředitel James Cook Languages Martin Borl.

James Cook Languages letos slaví 20 let na českém trhu. Díky kvalitě a efektivitě kurzů se společnost neustále rozrůstá. Daří se jí průběžně inovovat a rozšiřovat portfolio produktů. V současnosti James Cook Languages působí v České republice, na Slovensku a v Polsku.


O společnosti James Cook Languages

James Cook Languages, přední poskytovatel jazykových služeb v ČR, se od roku 1999 specializuje na firemní jazykové vzdělávání. Nabízí komplexní jazykové služby v rámci jednoho dodavatelského vztahu – firemní jazykové kurzy, odborné jazykové kurzy, studium v zahraničí, překlady, tlumočení a intenzivní jazykové kurzy v České republice, na Slovensku a v Polsku. Ke svým zákazníkům přistupuje individuálně, přičemž detailně identifikuje jejich cíle a potřeby. Vyučuje angličtinu, němčinu, francouzštinu, ruštinu, španělštinu, italštinu, češtinu pro cizince a další – celkem na 30 jazyků. Pracuje pro klienty z řad významných českých i mezinárodních společností.

 

Sledujte nás online:

www.jcl.cz

https://www.facebook.com/jcl.cz

https://www.linkedin.com/company/james-cook-languages-s-r-o-/

https://www.instagram.com/jamescooklanguages.cz/

https://www.youtube.com/user/jamescooklangs

 

Pro více informací kontaktujte:

PRAM Consulting

Jiří Kroulík, Account Manager

Mobil: + 420 734 428 603

e-mail: jiri.kroulik@pram.czWebové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies.

Následující volbou souhlasíte s využíváním cookies a použití údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy.

Personalizaci a cílenou reklamu si můžete kdykoliv vypnout nebo upravit. Nyní udělený souhlas je platný po dobu 1 roku.