JAMES COOK LANGUAGES VSTUPUJE NA POLSKÝ TRH (TZ)

Česká vzdělávací společnost koupila polskou jazykovou školu ACT, která přechází pod skupinu JCL Group

Praha, 1. března 2017 – Společnost James Cook Languages, přední poskytovatel jazykových služeb v ČR, dnes vstoupila na polský trh. Učinila tak koupí polské jazykové školy ACT, která působí již osmnáct let ve více než třiceti polských městech. Jazyková škola ACT přechází pod nově vzniklou skupinu JCL Group, do které patří i česká a slovenská společnost James Cook Languages.

Společnost James Cook Languages expanzi na zahraniční trh dlouhodobě připravovala. Více než rok analyzovala a srovnávala potenciál téměř všech evropských zemí. Polsko vyhodnotila jako zemi s nejzajímavějším obchodním potenciálem. Je zde 2,5krát větší HDP než v ČR, 3,5krát více obyvatel a vysoká potřeba rozvoje jazykových dovedností.

V Polsku si společnost po pečlivém průzkumu místního trhu vybrala k akvizici zavedenou jazykovou školu s 15milionovým obratem, atraktivní korporátní klientelou a dlouhodobě poskytující velmi kvalitní jazykové služby. Společnost plánuje v Polsku pokračovat ve firemní jazykové výuce a navýšit obrat nově získané jazykové školy ACT o 10 – 20 % v roce 2017. V rámci několika dalších let chce rozšířit nabídku kurzů pro širokou veřejnost, o které je v Polsku mnohonásobně vyšší zájem než u nás. Stejně jako v České republice, i v Polsku je ve firemní a veřejné sféře největší zájem o výuku anglického jazyka. Strategickým záměrem společnosti je být dlouhodobě mezi hlavními hráči polského trhu, dosahovat obratu v řádu mnoha desítek milionů korun, rozšířit ještě více působnost po celé polské republice a získat jako klienty lukrativní nadnárodní korporace.


Jakub Juhaňák, Country Manager PL

Novým Country Managerem pro Polsko se stal Jakub Juhaňák, který v James Cook Languages působil několik let na pozici Key Account Managera. V rámci této pozice měl na starosti vyhledávání nových obchodních příležitostí a péči o významné klienty. Aktuálně probíhá důkladná komplexní analýza ACT, na jejímž základě budou stanoveny střednědobé a dlouhodobé cíle společnosti. Některé prvky metodiky, procesů a standardů by měla polská pobočka postupně přebírat z ČR, avšak vždy s ohledem na specifika lokálního trhu.Ve skupině JCL Group bude jazyková škola ACT nadále působit pod svou současnou značkou.

„Vstup na polský trh představuje pro James Cook Languages velkou výzvu. I když je Polsko mnohonásobně větší než ČR, na místním trhu zatím není žádná jazyková škola velikostně srovnatelná s námi. Jedná se o roztříštěný trh, do kterého bychom rádi přinesli novou úroveň korporátních jazykových služeb,“ říká Jakub Štefeček, spolumajitel a jednatel společnosti James Cook Languages.


Zleva: Jakub Štefeček a Ondřej Kuchař (současní majitelé ACT a James Cook Languages), Malgorzata Procner a Marzenna Mazurkiewicz (bývalé majitelky ACT) Photo by: Alessandro Morbidelli (Moko Photography)

O společnosti James Cook Languages

James Cook Languages, přední poskytovatel jazykových služeb v ČR, se od roku 1999 specializuje na firemní jazykové vzdělávání. Nabízí komplexní jazykové služby v rámci jednoho dodavatelského vztahu – firemní jazykové kurzy, odborné jazykové kurzy, otevřené jazykové kurzy, studium v zahraničí, překlady, tlumočení a intenzivní jazykové kurzy v České republice i na Slovensku. Ke svým zákazníkům přistupuje individuálně, přičemž detailně identifikuje jejich cíle a potřeby. Vyučuje angličtinu, němčinu, francouzštinu, ruštinu, španělštinu, italštinu, češtinu pro cizince a další – celkem více než 20 jazyků. Pracuje pro klienty z řad významných českých a mezinárodních společností.

Sledujte nás online:

www.jcl.cz
https://www.facebook.com/jcl.cz
https://www.linkedin.com/company-beta/9482603/
https://www.youtube.com/user/jamescooklangs

Pro více informací kontaktujte:
PRAM Consulting
Jiří Kroulík, Account Manager
Mobil: + 420 734 428 603
e-mail: jiri.kroulik@pram.cz