S přílivem cizinců roste poptávka po firemních kurzech češtiny (EKONOM, 12.7.2018)

Škola James Cook Languages, která zajišťuje výuku českého jazyka i pro zaměstnance DHL Information Services, loni uspořádala 320 kurzů češtiny, zatímco před pěti lety jich byla polovina. "Nejžádanější je stále angličtina, která tvoří asi 75 procent našich kurzů. Druhá s 12 procenty je němčina a třetí je právě čeština. Ta se učí zhruba v sedmi procentech kurzů," říká obchodní ředitel jazykové školy Martin Borl.

V jedné z prosklených zasedacích místností v sídle firmy DHL Information Services na pražském Chodově sedí Ind, Kosovan a Rumun a učí se česky. Právě procvičují skloňování podstatných jmen a bedlivě studují inzerát poptávající automechaniky. "Jaký je nominativ toho slova?" ptá se vyučující. "Automechanik?" zkouší to nejistě jeden ze studentů. "Správně," chválí lektorka. "A jak se říká tomu letáku?" "Inzerace?" odhaduje další.

...

Celý článek najdete zde: https://ekonom.ihned.cz/c1-66190180-priliv-cizincu-zveda-poptavku-po-kurzech-cestiny-lektoru-je-ale-malo

nebo v tištěném vydání časopisu EKONOM.The website uses cookies to provide services, personalize ads and analyze traffic.

By selecting the following option, you agree to the use of cookies and the use of data about your behavior on the website to display targeted advertising.

You can turn off or edit personalization and targeted advertising at any time. The consent now granted is valid for 1 year.