Festival jazyků

Přijměte pozvánku na Festival jazyků, který proběhne v rámci Evropského dne jazyků 26. 9. 2024.

Zažijete inspirativní den plný jazykových workshopů a příležitostí k navázání nových kontaktů.

Workshop je zcela zdarma!

Kdy? 26. 9. 2024 od 13:00 do 18:00

Kde? ZenWork, Palác Ara, Perlová 5, 110 00 Staré Město

INSPIRATIVNÍ WORKSHOPY NA TÉMATA:

  Jak a proč se učit jazyky

Je jazyková výuka ještě aktuální? Co nám jazyky přináší? Jsou vůbec ještě v současném světě relevantní? Pojďme se podívat na to, co, proč a jak děláme při učení se jazyků - a spoiler alert! Proč to nevzdávat.

  AI ve výuce jazyků

AI rezonuje světem od listopadu 2022 a ještě nějakou dobu rezonovat bude. A po právu. Jak ji můžeme využít při studiu jazyků? Nebo jinak - máme ji využívat při studiu jazyků? Můžeme? Chceme? Pojďte se s námi podívat na to, jakou roli hraje AI ve výuce jazyků, jaký je současný stav a jaký je její potenciál do budoucna.

  Lekce online?

Online výuka v roce 2024 není totéž, na co neradi vzpomínáme z covidové pandemie roku 2020. Online výuka má stejně jako výuka prezenční své nevýhody. Ale také své výhody a své platné místo ve světě jazykové výuky. Pojďte se na ně s námi podívat - máme pro vás připravených pár dobrých bodů k zamyšlení.

  Jak nastavit firemní výuku?

Efektivita. Pokrok. Cíl. Měřitelnost. Časová investice. Finanční investice. Jaké všechny proměnné zvažujeme při nastavování jazykové výuky pro zaměstnance? Na které otázky vám jako metodici umíme odpovědět? A na které naopak nikoli? Pojďme si to v klidu shrnout.

  Czenglish

Posvítíme si na nejčastější chyby, které v angličtině děláme jako rodilí mluvčí češtiny právě proto, že je čeština naším mateřským jazykem - a tedy jazykem, který určuje naši životní perspektivu a vnímání světa. Který jev v angličtině nás často trápí? Pojďme se ho zbavit a o trošku vyčistit náš projev v angličtině.

  Writing Emails

Psaná komunikace a obzvláště e-maily mají svou nezastupitelnou roli v našem každodenním životě. Potřebujeme, aby byly jasné, přesné a nemuseli jsme si jich vyměnit desítky, než se dobereme k meritu věci. Pojďme zapracovat právě na přesnosti a jasné struktuře, která nás posune o nemalý krok blíže ke skutečně efektivní komunikaci.

  Giving a Presentation

Jakými slovy začít prezentaci, abychom zaujali posluchače a získali je pro své téma? A jak jejich pozornost udržet? Jak být přesvědčiví, ale zároveň publikum neztratit v množství informací? Pojďme se společně podívat na to, jaké jazykové prostředky nám pro tyto účely angličtina nabízí.

  Buongiorno!

Pojďte s námi nahlédnout do světa italštiny! Naučíme vás italštinu číst a vyslovovat - a spolu s pár základními frázemi budete vybavení na nejbližší dovolenou víc než dostatečně. Dotkněte se s námi jazyka plného slunce, moře a zmrzliny.

TEĎ UŽ POTŘEBUJEME JEN: