ČEŠI S ÚSPĚCHEM UČÍ POLÁKY CIZÍ JAZYKY. V POLSKU JE VĚTŠÍ ZÁJEM O ŠPANĚLŠTINU (TZ)

Česká jazyková škola James Cook Languages působí na polském trhu dva roky. V Polsku zaznamenává stále větší úspěchy, dokladem toho je výrazný nárůst klientů a meziročních tržeb.

„V Polsku rosteme ve všech klíčových parametrech. Meziročně jsme letos navýšili počet kursů z 355 na 550, o zhruba třetinu je vyšší počet studentů i lektorů. To se pozitivně odrazilo na tržbách, které vzrostly o více než 40 procent. Letos očekáváme podobný vývoj. Specializujeme se stejně jako v Česku na korporátní sféru, počet klientů jsme v Polsku za jeden rok zvýšili o zhruba 35 procent,“ říká Jakub Juhaňák, Country Manager polské pobočky James Cook Languages s tím, že se české jazykové škole daří do země severních sousedů přenášet principy a procesy vyzkoušené u nás a na Slovensku.

Mezi Českem a Polskem existují v jazykové oblasti zajímavé rozdíly. Poláci jsou ochotnější připlatit si za osobní rozvoj a jazykovou výuku. „Poláci se chtějí v porovnání s Čechy více učit a nebojí se do vzdělání investovat,“ říká Juhaňák.

Stejně jako Češi stojí nejvíce o výuku angličtiny. Mnohem méně se ale v Polsku lidé zajímají o němčinu, naopak více touží po vzdělání ve španělštině. Jsou tam také oproti Česku mnohem větší rozdíly ve výuce cizích jazyků ve městech a na venkově. „Tradiční polský venkov je konzervativní, angličtina je tam vzácností. My se i proto zaměřujeme na větší polská města, kde angličtina zažívá boom,“ doplňuje Juhaňák

Společnost James Cook Languages zůstává nejúspěšnější na českém trhu, kde je jedničkou na trhu poskytovatelů firemního jazykového vzdělávání. Loni dosáhl obrat James Cook Languages v Česku [VV/J1] a na Slovensku 190,5 mil. Kč v porovnání se 162,5 mil. Kč předloni. Stalo se tak i díky novým akvizicím. „Díky novému byznysu jsme zvýšili obrat o cca 6 %, dalších 9 % pak tvoří nárůst poptávky u stávajících zákazníků. Jednou z nejzajímavějších firem, které máme nově v klientském portfoliu, je Alza CZ/SK,“ uvádí obchodní ředitel James Cook Languages Tomáš Obadal.O společnosti James Cook Languages

James Cook Languages, přední poskytovatel jazykových služeb v ČR, se od roku 1999 specializuje na firemní jazykové vzdělávání. Nabízí komplexní jazykové služby v rámci jednoho dodavatelského vztahu – firemní jazykové kurzy, odborné jazykové kurzy, studium v zahraničí, překlady, tlumočení a intenzivní jazykové kurzy v České republice, na Slovensku a v Polsku. Ke svým zákazníkům přistupuje individuálně, přičemž detailně identifikuje jejich cíle a potřeby. Vyučuje angličtinu, němčinu, francouzštinu, ruštinu, španělštinu, italštinu, češtinu pro cizince a další – celkem na 30 jazyků. Pracuje pro klienty z řad významných českých i mezinárodních společností.

 

Sledujte nás online:

www.jcl.cz

https://www.facebook.com/jcl.cz

https://www.linkedin.com/company/james-cook-languages-s-r-o-/

https://www.instagram.com/jamescooklanguages.cz/

https://www.youtube.com/user/jamescooklangs

 

Pro více informací kontaktujte:

PRAM Consulting

Jiří Kroulík, Account Manager

Mobil: + 420 734 428 603

e-mail: jiri.kroulik@pram.cz