cport
slogan

Press

O nás nejen v médiích ...

Otevíráme novou pobočku v Brně!

jamescook 09:34 23.6.2016
IMGP4792

Praha, 23. června 2016 – James Cook Languages, lídr trhu s firemním jazykovým vzděláváním, expanduje v rámci České republiky – svou novou pobočku otevírá v centru Brna. Společnost k tomu vedly především dvě skutečnosti: růst firmy a strategická poloha města na Moravě a v blízkosti Slovenska. Jazyková škola, která letos plánuje obrat ve výši 120 milionů korun, tak po nedávném otevření zázemí v Mladé Boleslavi a přestěhování centrály do moderních prostor pražského Florentina posiluje své služby i v moravském regionu.

 

Společnost si vybrala prestižní adresu přímo v centru Brna v nově zrekonstruovaném domě Jakub nad Divadlem Bolka Polívky na Jakubském náměstí 5. Prostory nabízí kromě učebny také knihovnu a zázemí pro lektory. Těch působí v Brně několik desítek. Slavnostní otevření pobočky se uskuteční právě dnes, 23. června 2016.

James Cook Languages je v Brně již etablovanou značkou, která zde v rámci firemního jazykového vzdělávání dlouhodobě spolupracuje s renomovanými společnostmi, jako jsou ABB, CBRE, DHL, Heineken, Home Credit, Infosys, RWE, Sanofi, Siemens, Tesco Stores, Teva, T-Mobile nebo TÜV SÜD.

„Dosud jsme naše služby na Moravě pokrývali z centrály. V nově otevřené pobočce v Brně budeme poskytovat firemním klientům vše, co jim nabízíme v Praze, s cílem efektivněji využít potenciál moravského regionu. Navíc průběžně rosteme i na Slovensku a poloha Brna naši expanzi tímto směrem jenom ulehčí,“ vysvětluje Ondřej Kuchař, jeden z majitelů James Cook Languages.

Druhý majitel, Jakub Štefeček, upřesňuje: „Podíl obratu mezi regiony Čechy, Morava a Slovensko se aktuálně pohybuje na úrovni 80:15:5. Jsem přesvědčen, že naše přítomnost v Brně zmíněná čísla pozitivně ovlivní ve prospěch Moravy a Slovenska.“

Pro společnost je otevření této pobočky dalším významným mezníkem v její téměř 18 leté historii. Pomůže jí uspokojit stále větší poptávku po kvalitním jazykovém vzdělání nejen na Moravě, ale také na Slovensku. V dohledné době plánuje James Cook Languages expanzi do jedné ze sousedních zemí, ve které vidí příležitost pro další růst.

Příloha: foto nové pobočky

 

KONEC

 

James Cook Languages

Lídr na trhu firemního jazykového vzdělávání. Roční obrat 110 milionů korun, 50 zaměstnanců, 600 lektorů (z toho 400 v Praze), 8 tisíc studentů, 20 jazyků, 4 tisíce kurzů, 260 tisíc odučených lekcí, 375 klientů. Společnost je známá svými precizními procesy a kvalitní metodikou. Mezi její klienty patří především komerční společnosti, např. T-Mobile, DHL, Socialbakers, RWE nebo Accenture. Aktuálně působí ve 110 městech Česka a Slovenska. V roce 1999 ji založili Jakub Štefeček a Ondřej Kuchař. Od té doby nabízí také odborné jazykové kurzy, překlady a tlumočení i jazykové pobyty v zahraničí. Název je kombinací jejich jmen (James=Jakub, Cook=Kuchař). Více na www.jcl.cz.

 

 

Kontakt pro média:

Pavel Šafránek

PR Consultant

mobil: +420 606 721 872

e-mail: ps@pavelsafranek.cz


© 2017 James Cook Languages s.r.o.