cport
slogan

Press

O nás nejen v médiích ...

Finanční výsledky za rok 2016 (TZ)

jamescook 14:29 22.2.2017
financial-statement

Společnost dosáhla meziročního nárůstu obratu o 23 %

V roce 2016 získala 20 nových významných firemních klientů, kteří tvořili 7 milionů obratu

Výsledky naznačují, že roste zájem o kvalitní firemní jazykové vzdělávání

Praha, 22. února 2017 – Společnost James Cook Languages, přední poskytovatel jazykových služeb v ČR, zveřejnila své finanční výsledky za rok 2016. Společnost dosáhla obratu 140 milionů Kč, což v meziročním srovnání s rokem 2015 představuje 23% nárůst. Firma také získala 20 nových významných klientů, pro které je nyní výhradním partnerem v oblasti firemního jazykového vzdělávání. V průběhu roku 2016 zajišťovala jazykové služby pro celkem 410 klientů.

Nejzajímavější finanční, obchodní a HR ukazatele:

• Obrat 140 milionů Kč, 23% meziroční růst

• 20 nových významných firemních klientů

• V roce 2016 společnost poskytovala své služby 410 klientům

• Největší podíl na obratu představuje pravidelná firemní výuka jazyků (96 %)

• Největší zájem je o anglický jazyk (74 %), dlouhodobě ale roste poptávka po výuce němčiny

• V loňském roce společnost odučila 4 535 kurzů, o 29 % více než v předchozím roce

• Společnosti se daří dlouhodobě držet téměř 50% úspěšnost ve výběrových řízeních

• V průběhu roku 2016 zaměstnávala v průměru 650 aktivních lektorů, což je téměř o 25 % více lektorů než v předchozím roce. To vše za přísného dodržení standardu kvality, kdy náborem projde méně než 8 % všech uchazečů.

• Většinu uchazečů tvořili rodilí mluvčí (77 %)

„Naše finanční výsledky za rok 2016 naznačují dva zásadní poznatky: Za prvé, roste zájem o jazykové vzdělávání ve firmách. Jazykový kurz je nezbytný kvůli edukaci zaměstnanců, ale představuje také žádaný benefit. Za druhé firmy stále častěji preferují zavedené poskytovatele jazykových služeb, kteří představují záruku kvality i ve smyslu péče o klienta a metodické podpory,“ říká Jakub Štefeček, spolumajitel a jednatel společnosti. „Dlouhodobě se snažíme nastavovat cenové podmínky na trhu tak, abychom byli schopni udržet kvalitu poskytovaných služeb a zajistit relevantní honoráře našim lektorům,“ dodává Jakub Štefeček.

O společnosti James Cook Languages

James Cook Languages, přední poskytovatel jazykových služeb v ČR, se od roku 1999 specializuje na firemní jazykové vzdělávání. Nabízí komplexní jazykové služby v rámci jednoho dodavatelského vztahu – firemní jazykové kurzy, odborné jazykové kurzy, otevřené jazykové kurzy, studium v zahraničí, překlady, tlumočení a intenzivní jazykové kurzy v České republice i na Slovensku. Ke svým zákazníkům přistupuje individuálně, přičemž detailně identifikuje jejich cíle a potřeby. Vyučuje angličtinu, němčinu, francouzštinu, ruštinu, španělštinu, italštinu, češtinu pro cizince a další – celkem více než 20 jazyků. Pracuje pro klienty z řad významných českých a mezinárodních společností.

 

Sledujte nás online:

www.jcl.cz

https://www.facebook.com/jcl.cz

https://www.youtube.com/user/jamescooklangs

 

Pro více informací kontaktujte:

PRAM Consulting

Jiří Kroulík, Account Manager

Mobil: + 420 734 428 603

e-mail: jiri.kroulik@pram.cz


© 2017 James Cook Languages s.r.o.